14 Гру 2022 5 MIN READ

Тандем ERP- та CRM-рішень для автоматизації роботи спортивно-розважального комплексу у Львові

 • LS Activity
 • Microsoft Dynamics 365 Business Central
 • Microsoft Dynamics 365 Sales
 • Microsoft Power BI
 • SMART Chat
 • SMART Easy Bot

Що таке центр LEOLAND у Львові?

Це країна здоров’я та розваг. У цій країні ви можете займатись фітнесом у клубі UNI FORCE, навчитись грати у теніс, зміцнити свій організм, плаваючи у басейні, ознайомитись із мистецтвом танцю чи відвідати healthy-зону з дієтологами, косметологами та іншими висококваліфікованими фахівцями. А ваші діти мають змогу опанувати «дорослу» професію у парку розваг Kidlandia, засвоїти основи фізики чи хімії на практичних заняттях чи стати учасником дитячого мультиспортивного табору.

Один з відвідувачів на сторінці Facebook LEOLAND зазначив, що якщо зайти у центр зранку, то шансів вийти раніше, ніж увечері – немає. Настільки багато розваг та активностей є у центрі.

LEOLAND

 • Сайт: leoland.ua
 • Країна: Україна
 • Сфера: Ритейл
 • Розмір клієнта: SMB
Профіль клієнта

Спортивно-розважальний комплекс преміум-класу у Львові, до складу якого входить фітнес-центр, басейн, дитячий парк професій, ресторани, школа танців та інші розваги

Звісно, така кількість активних локацій потребує ряду інструментів для автоматизації.

Власники бізнесу зробили вибір на користь рішень від Microsoft, а саме:

 • ERP-система Microsoft Dynamics 365 Business Central
 • CRM-система Microsoft Dynamics 365 Sales
 • Ряд рішень-конекторів від SMART business
 • LS Activity від партнера Microsoft – компанії LS Retail
 • Відображення звітності у Power BI

І довірили увесь процес впровадження рішень та навчання персоналу компанії SMART business, адже вже майже 15 років фахівці займаються розвитком та адаптацією всієї лінійки продуктів Microsoft.

Про складову ERP

На вході у різні зони центру вас зустрічатимуть привітні адміністратори, котрі зможуть надати вичерпну інформацію про розклад занять, записати Вас на пробний урок чи провести оплату Клубної Картки. У роботі адміністратори використовують POS-термінали, а також рішення Microsoft Dynamics 365 Business Central та LS Activity.

LS Activity дає змогу компаніям обслуговувати широкий спектр послуг: планування зустрічей, занять, заходів, продаж квитків та Клубних Карт, бронювання ресурсів та обладнання тощо. І все це в єдиній системі, що створена на базі Business Central.

Уся інформація, яку співробітники вносять у ERP-систему Business Central, одразу синхронізується з CRM-системою, тож усі відомості про контакти, продажі, чеки завжди достовірні та актуальні.

Також реалізовано інтеграцію з корпоративною бухгалтерською системою.

«Окрему увагу у кейсі LEOLAND заслуговує швидкість масштабування. Як зазначалось вище, у бізнесі є десяток різних напрямків: і корти, і школа танців, і розваги для дітей. Напрямок тенісу було запущено першим, після чого з’явилась можливість запускати кожен наступний напрямок всього за кілька днів».

Наталія Онищук
СЕО SMART business

Про складову CRM

Окрім того, що відвідувачі LEOLAND можуть особисто звернутись до адміністраторів, також є можливість спілкуватись через контакт-центр – телефонуючи або використовуючи чат-бот.

Увесь шлях клієнта реалізовано у CRM-системі Microsoft Dynamics 365 Sales. Також компанія SMART business запровадила ряд конекторів для системи.

Рішення SMART Connector for Binotel. Це інтеграція Dynamics 365 та віртуальної телефонії Binotel, що дає змогу співробітникам LEOLAND вчасно та коректно консультувати відвідувачів центру.

Рішення автоматизує процес прийому дзвінків та фіксує історію взаємодії з клієнтами в CRM. Працівники можуть не лише дзвонити клієнту безпосередньо з картки клієнта в системі, розмову та прослуховувати її, але й отримати докладну статистику по дзвінках, а саме: ​

 • Час початку та закінчення розмови.
 • Кількість та тривалість викликів.
 • Інформація про вхідні та вихідні, нові, унікальні та пропущені дзвінки.​

Безумовно, це покращує якість сервісу.

SMART Chat. У центрі бізнесу LEOLAND – клієнт та турбота про нього. Саме тому комунікація зі співробітниками центру має відбуватись по тих каналах, які максимально зручні для клієнтів.

Тобто у звичних для людей месенджерах. Після того, як користувач залишає свій запит у Telegram, оператор отримує миттєве push-сповіщення про появу нового звернення та відповідає клієнту безпосередньо з інтерфейсу CRM-системи. Також у рішенні SMART Chat реалізовані такі можливості:

 • Визначення пріоритету клієнта в черзі в залежності від часу його
  очікування​.
 • Можливість паралельної обробки оператором декількох звернень одночасно​.
 • Опрацювання оператором в «Єдиному вікні» звернень з різних каналів, без перемикання між системами​.
 • Перегляд історії взаємодії з клієнтом по всіх операторах, які з ним спілкувалися​.
 • Відслідковування всього шляху клієнта з моменту першого контакту та перехід до ключових подій​.

А якщо запит клієнта LEOLAND не потребує відповіді «живого» оператора, а потребує всього лиш актуальної інформації, яку можна легко «витягти» з CRM – то на поміч приходить рішення SMART Easy Bot. Таким чином, відвідувач може швидко згадати номер своїй картки лояльності чи переглянути кількість бонусів.

Екосистема рішень Microsoft та рішень, розроблених SMART business, у проекті LEOLAND виглядає так:

«Не дивлячись на ряд інтеграцій увесь робочий процес для співробітника, а головне – для клієнта відбувається максимально просто і зрозуміло.

Співробітники працюють в єдиному вікні. Їм не потрібно заповнювати однакову інформацію у кількох системах. Дані не губляться і не дублюються. Наприклад, у ERP-системі відбулась транзакція. Відомості про це миттєво з’являються в CRM. І вже за 30 секунд клієнт може отримати актуальну інформацію про кількість заброньованих занять по телефону або у Telegram-боті.

Завдяки ретельно продуманій архітектурі рішень ми можемо гарантувати клієнтам високий рівень сервісу».

Анастасія Носуленко
керівник проекту реконструкції

Автоматизація маркетингу та аналітика в Power BI

Усі інструменти, описані вище, використовуються для роботи з діючими клієнтами. А що ж стосовно приваблення нових клієнтів та роботи з лідами?

Для зручності маркетологів LEOLAND було впроваджено 2 конектори:

 • SMART Connector for Esputnik – автоматизація дозволяє робити email-розсилки через сервіс Esputnik, використовуючи списки отримувачів з CRM-системи Dynamics 365 Sales.
 • SMART Connector for GMS для автоматизації SMS та Viber-розсилок.

Для зручного перегляду аналітики по маркетингових активностях використовується Microsoft Power BI. Співробітники компанії бачать звіт по витратам у розрізі маркетингових кампаній.

Це дає можливість зробити висновки про ефективність маркетингових активностей, базуючись на цифрах, а не на здогадках чи припущеннях. Скільки нових клієнтів принесла ця акція? Які канали працюють ефективніше? Які бізнес-напрямки користуються найбільшим попитом? На всі ці питання допоможе відповісти звіт у Microsoft Power BI.

«Історія LEOLAND це історія про розумне ведення бізнесу. І про тотальну автоматизацію. ERP, CRM, бухгалтерська система, месенджери, сервіси email та sms-розсилок, BI-система: все це працює у єдиній ІТ-екосистемі з єдиною метою: зробити шлях клієнта максимально зручним, логічним та комфортним.

Щоб відвідувачі LEOLAND насолоджувались не лише проведенням часу у торгово-розважальному центрі, а й бездоганним рівнем сервісу та комунікації.

Пишаємось компанією LEOLAND, котра попри воєнний час знаходить змогу працювати, підтримуючи фізичний та моральний стан своїх клієнтів, і завдяки автоматизації будує прибутковий бізнес, надаючи змогу співробітникам працювати. В нашому розумінні, таким чином виконується важлива соціальна функція для нашої перемоги й побудови нової України».

Наталія Онищук
СЕО SMART business
mail