23 Бер 2023 4 MIN READ

Фундамент структурного бізнесу: чому EdTech-компанія Headway впровадила ERP-систему Business Central

EdTech-стартап, що створює продукти з мікронавчання. Вони допомагають розвиватися мільйонам людей у світі через лаконічні формати освітнього контенту: самарі, курси, ігри, інфографіки. Основний продукт — застосунок №1 у світі за завантаженнями у ніші самарі книг Headway.

 • Індустрія: EdTech
 • Країна: Україна
 • Сайт: makeheadway.com
 • Розмір клієнта: SMB
 • Програмне забезпечення та сервіси Microsoft 365, Microsoft Dynamics 365 Business Central

Чотири роки тому Headway був лише ідеєю. Наразі – це EdTech-компанія, що створює продукти у сфері мікронавчання. Вони допомагають розвиватися мільйонам людей у світі через лаконічні формати освітнього контенту: самарі, курси, ігри, інфографіки.

Основний продукт – застосунок Headway. У ньому зібрані 15-хвилинні текстові та аудіосамарі нонфікшн-бестселерів, а також щоденні інсайти та гейміфіковані челенджі. Застосунок завантажили понад 15 млн користувачів у світі, а Apple регулярно виводить його у свої топи в сторах 140+ країн.

Окремим напрямом компанії Headway є застосунок для тренування мозку Impulse. Він розвиває пам’ять, увагу та логічне мислення за допомогою коротких ігор.

За чотири роки компанія зросла з 3 до 170+ людей у команді та відкрила офіси у Києві, Варшаві, Нікосії та Лондоні.

Про мотивацію до змін

На старті компанія була частиною кофаундингової платформи Genesis, та, досягнувши певних фінансових показників, почала вести операційну діяльність автономно. Кредо та довгострокова ціль Headway – ріст. Тому компанія продовжує турбуватись про команду та бути соціально відповідальним бізнесом, створює нові освітні продукти світового рівня, а також вдосконалює бізнес-процеси.

Мета Headway сьогодні – бути операційно готовими, наскільки це можливо, до масштабування як до 1 000, так і до 10 000 співробітників. Для створення фундаменту структурного бізнесу компанія обрала систему від Microsoft, яка мала зрозумілий інтерфейс та найповнішу базову функціональність. Після мінімальних налаштувань, Headway почала операційну діяльність у Microsoft Dynamics 365 Business Central. Не було потреби замовляти додаткові надбудови чи писати окремі унікальні модулі. Всі операційні процеси компанії покривалися стандартним функціоналом.

«У минулому я працював і бухгалтером, і аудитором, тож розумію та знаю усі процеси в дуже масштабному бізнесі зсередини. Простими словами, Business Central – це система, створена у форматі інтерактивної таблиці. У певному сенсі це Excel, покращений і «розумніший» у десятки разів.

Ми з командою активно користуємось безшовною інтеграцією Business Central та офісних застосунків: Excel, Outlook та Teams».

Ярослав Петрів
Head of Reporting, Headway

Про інтеграції з Business Central, Microsoft 365 та іншими

Зручність інтеграції з великою кількістю сервісів, легко проілюструвати автоматичним внесенням інвойсів у систему.

У складі Headway кілька проєктів. Під кожен з них було заведено окрему поштову скриньку. Інвойси, що потрапляють на пошту, розпізнаються автоматично – всі дані вносяться у систему. На цьому етапі залучення бухгалтера – перевірити, чи автоматичне розпізнавання відбулося без помилок, і натиснути єдину кнопку «провести документ». Headway працює так вже 9 місяців. Увесь цей час Business Central функціонує без перебоїв.

Про механізми фінансової консолідації

Як зазначалось вище, Headway має декілька проєктів. Окрім флагманського Headway app, у компанії працюють над застосунком для тренування мозку Impulse. Для коректного обліку потрібно мати можливість:

 • бачити звітність за кожним проєктом;
 • розподіляти операції за проєктами;
 • дивитись на консолідовані доходи та витрати компанії.

Механізми фінансової консолідації у Business Central дають змогу робити елімінації всередині компанії та будь-які звіти.

Про плани на майбутнє

З огляду на запланований ріст, роудмап Headway розписано на кілька років наперед. Що стосується планів на 2023 рік, то Ярослав Петрів виділяє три головні напрями розвитку взаємодії з Dynamics 365 Business Central.

 1. Інтеграції з банками. Цьогоріч буде завершена повна синхронізація ERP-системи Business Central з рядом банків з України та країн Європи.
 2. Вихідні платежі з Business Central. Наступний логічний етап, після завершення повної інтеграції з банками – можливість створювати вихідні платежі напряму з Business Central. Перевагою такого функціонала є те, що система буде пропонувати пріоритетність оплат залежно від терміну, вагомості контрагента та у межах визначеного бюджету на оплату рахунків.
 3. Інтеграція з Google Big Query (безсерверне сховище для інтерактивного широкомасштабного аналізу великих наборів даних). Headway використовує його для збору інформації про всі операційні метрики, зокрема фінансову інформацію про продажі та маркетингові витрати. Синхронізувавши Big Query з Business Central, фінансовий відділ бачитиме актуальний стан справ на щоденній основі з можливістю побудови відповідних фінансових звітів.

Завдання Headway – дати ключовому управлінському персоналу інструмент доступу до точної фінансової інформації у будь-який момент, без додаткового залучення фінансового аналітика. Тобто не потрібно просити фахівця зробити звіт. Треба лише оновити сторінку – і вся інформація за будь-який період буде перед очима.

«Якби потрібно було описати одним словом, яку роботу ми зробили протягом минулого року – це було б слово «фундамент». Операційні процеси у надійній системі, що вже готові до масштабування Headway – це та ціль, котрої ми досягли.

І, звісно, ми хочемо подякувати компанії SMART business за технологічну підтримку та їхній SMART-підхід до ведення проєктів. Під час вибору підрядника ми орієнтувались на репутацію компанії, а також на досвід виконання подібних проєктів для ІТ-компаній. Адже більшість гравців на українському ринку прагнуть побудувати фінансову функцію швидко та дешево, забуваючи, що це фундамент структурного бізнесу».

Ярослав Петрів
Head of Reporting, Headway

 

«Headway будують системний, міжнародний бізнес, котрий швидко зростає. Саме тому вони обрали ERP-систему, якій довіряють світові інвестори та яка забезпечує звітність у відповідності до SOX.

Завдяки тому, що Microsoft присутні майже на всіх ринках, а Dynamics 365 Business Central доступний у більшості країн, для компанії немає жодних проблем у масштабуванні та підключенні нових напрямків бізнесу до системи, що функціонує.
Я впевнена, що Business Central стане фундаментом, на котрий опиратиметься менеджмент під час прийняття стратегічних рішень, та бажаю компанії великого міжнародного успіху, котрий тільки посилить репутацію українського бізнесу в світі».

Наталія Онищук
СЕО SMART business
mail