13 Жов 2022 127 MIN READ pdf / 330.70 KB 14 PAGES
Оновлення та релізи

SMART Localization Release Note 2022.10

Оновлення жовтня 2022 для рішень SMART Accounting та SMART Payroll

У статті пропонуємо ознайомитись з оновленнями рішення SMART Localization, що увійшли до релізу Release Note v. 2022.10 для України. Нагадуємо, що SMART Localization складається з 2-х частин: 

 • SMART Accounting – автоматизація бухгалтерського та податкового обліків.  
 • SMART Payroll – автоматизація обліку кадрів та нарахування заробітної платні.  

 1. Впроваджено використання нового функціоналу «Регламентні звіти» для формування таких звітів як:
 • Декларація з податку на прибуток
 • Додатки АМ, РІ, ПП, ПН до Декларації з податку на прибуток
 • Декларація з Єдиного податку
 • Звіт “Баланс підприємства”
 • Звіт “Фінансовий результат підприємства”

Функціонал Регламентних звітів дозволяє редагувати дані до відправки звіту та зберігати в системі версію поданого звіту. Оновлення мають базові налаштування поточної версії звіту, але мають бути адаптовані в кожній окремій компанії. Стежте за наступними релізами будуть з’являтись налаштування нових звітів.

 1. Розроблено функціонал для формування звіту про контрольовані операції та додатки до нього.

Для формування звіту додані нові поля в довідники Товари, Клієнти, Постачальники, а також у картки договорів постачальників та клієнтів.

 1. Автоматизовано процес обліку малоцінних швидкозношуваних предметів (МШП) на забалансових рахунках в розрізі матеріально відповідальних осіб.

Ця модифікація буде корисна, якщо є потреба відстежувати товарно-матеріальні цінності, які видаються відповідальній особі, але списуються з бухгалтерського обліку.

 1. Вдосконалили алгоритм створення платіжних доручень функцією “Запропонувати оплати постачальникам”, додавши обробку договорів за включеної позначки “Підсумовувати за постачальником”.

Ця модифікація має скоротити кількість платіжних доручень, якщо сплачується декілька рахунків постачальника одразу.

А також деякі виправлення та вдосконалення логіки створення податкових накладних та розрахунків коригування до них.

 1. Згідно з Порядком подання до ПФУ е-відомостей про трудову діяльність (Постанова ПФУ №8-3 від 02.06.2022 р.), реалізовано функціонал для створення та ведення інформації про трудову діяльність співробітників згідно з визначеними типами та атрибутами кадрових подій. Додана можливість вивантаження Відомостей про трудову діяльність працівника (на основі облікованих операцій в системі) в електронній формі у вигляді xml-файлу для подальшого завантаження через вебпортал електронних послуг ПФУ.

Також є можливість оновити вже обліковані операції згідно з доступними типами та атрибутами кадрових подій.

 1. Додано новий вид наказу – Інший кадровий наказ, призначений для реєстрації в системі інформації про кадрові події, що не стосуються кадрових переведень або відсутностей та не впливають на нарахування, наприклад, присвоєння рангу, проходження атестації тощо.

Дані облікованого наказу також використовуються для додавання типів та атрибутів кадрових подій, з подальшим використанням у е-відомостях про трудову діяльність.

 1. Згідно з ДСТУ 4163:2020 щодо оформлення документів, в уніфіковані форми кадрових наказів додано змінні з відображенням власного імені та прізвища підписанта.

У розшифруванні підпису будуть фігурувати не ініціали і прізвище особи, яка підписує документ, а зазначатимуться її «Власне ім’я та ПРІЗВИЩЕ». Причому ПРІЗВИЩЕ — великими літерами (формат — Іван ЮЩЕНКО). Шаблони звітів потребують оновлення.

 1. Оновлено формат звіту “Повідомлення про прийняття на роботу/укладення гіг-контракту” у разі укладення гіг-контракту/цивільно-правового договору згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2022 р. № 835.
 2. Оновлено формування звіту “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” за формою №3-ПН. Оновлено заповнення адреси організації у заголовку звіту, а також адреси підрозділу/організації в табличній частині звіту.
 3. Оновлені причини звільнення, створені нові коди часової активності, оновлена група виключення днів під час розрахунку стажу для основної відпустки згідно з Законом України №2352-IX від 01.07.2022 р.

Також існують Release Note 2022.10 для Грузії та Азербайджану.

Якщо ви бажаєте завантажити повні версії релізів у форматі PDF (для України – українською мовою, для Грузії – грузинською мовою, для Азербайджану – англійською мовою), натискайте на відповідні кнопки нижче.

mail