07 Лип 2022 163 MIN READ pdf / 353.51 KB 17 PAGES
Оновлення та релізи

SMART Localization Release Note 2022.07

Оновлення SMART Localization: зміни до формування податкової декларації платника єдиного податку, розрахунку середньої заробітної плати та доповнення функціональності системи для Грузії та Азербайджану.

У статті пропонуємо ознайомитись з оновленнями рішення SMART Localization, що увійшли до релізу Release Note v. 2022.07. Нагадуємо, що SMART Localization складається з 2-х частин:

 • SMART Accounting – автоматизація бухгалтерського та податкового обліків. 
 • SMART Payroll – автоматизація обліку кадрів та нарахування заробітної платні. 

Зміни функціональності SMART Accounting для України

 1. Розроблено функціонал формування податкових накладних продажу за касовим методом.

Якщо у вашій компанії є операції з постачання товарів/послуг, за якими податкові зобов’язаня визнаються за датою платежу, то це оновлення саме для вас.

 1. Реалізовано розпізнавання призначення платежу в журналі банківських платежів та автоматичне застосування операцій банківських платежів до рахунків продажу.

Це доопрацювання в рази пришвидшує обробку банківської виписки, тож з’являється можливість пришвидшити відвантаження оплачених замовлень.

 1. Покращено роботу операційних звітів «Товарна обігова відомість», «Детальна обігова відомість» та «Амортизаційна відомість ОЗ».

Для вашої зручності зробили інтерфейс «Амортизаційної відомості ОЗ» більш ергономічним, додали нові фільтри та колонки, а також розрахунок підсумків на окремій вкладці.

 1. У зв’язку з останніми змінами законодавства внесено зміни до формування податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Створено базове налаштування Декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні.

Продовжуємо відстежувати зміни в законодавстві та вносити відповідні зміни в систему.

 1. Покращено функціонал розподілу загальновиробничих витрат на готову продукцію.

Цією доробкою ще більше зменшили можливості помилитися користувачу, оскільки максимально автоматизували цей процес, де це можливо.

Зміни функціональності SMART Accounting для Грузії

 1. Інтеграція з банками — покращено функцію інтеграції з банками TBC і BOG, додано нові елементи управління з точки зору отримання повідомлень про помилки для кожного платіжного рядка, надісланого до банку, додано функціонал внутрішніх банківських платежів. У цьому релізі також було виправлено помилки інтеграції. Для банку TBC був доданий варіант з окремими платежами разом із пакетними платежами, оскільки повідомлення про помилки повертаються лише для окремих платежів, тому користувач може вибрати варіант за допомогою картки банківського рахунку.
 2. Налаштування Декларації – до Декларації з податку прибуток і Декларації з податку на майно внесені зміни через таблиці рахунків відповідно до Податкового кодексу Грузії
 3. Податкові накладні – в останньому релізі виправлено помилки в податкових накладних. Інтеграція повністю функціональна, і були додані нові функції для візуалізації посилань на документи з рознесених накладних через нову швидку вкладку, де користувач може знайти інформацію, з якою пов’язані рознесені накладні. Крім того, додано функціональність для зв’язування операцій з Книги операцій клієнтів та Книги операцій постачальників з податковими накладними з точки зору контролю сум, що присвоюються, щоб можна було зв’язати податкові накладні в межах суми, зазначеної в документі. 
 4. Функціональність WHT – була адаптована для банківських платежів, щоб здійснювати виплати чистих сум, коли сума замовлення включає утримані податки.
 5. Декларація з ПДВ — в останньому релізі додано функціонал декларації з ПДВ для автоматичного розрахунку сум за кожною статтею ПДВ; Крім того, додано можливість прикріплювати податкові накладні до декларацій з ПДВ через RS.GE API.
 6. Функціонал митних процедур – доданий для всього процесу: від придбання до митного оформлення. Функціонал дає можливість простежити надходження товарів за кожною митною декларацією, а також усі відповідні операції з вибуття товарів з кожної декларації, з можливістю докладно відстежити, з яких декларацій у які відбувалися переміщення та які митні операції було здійснено.

Зміни функціональності SMART Payroll для України

 1. Внесено зміни у розрахунок середньої заробітної плати згідно з Постановою КМУ від 26 квітня 2022 р. №486, що діє з 29 квітня 2022 року.

Зміни розрахунку середньої заробітної плати стосуються розрахунку премій, які були нараховані за період, відпрацьований не повністю – в розрахунку середньої заробітної плати такі премії будуть обмежуватися фактично нарахованою сумою.

 1. У розрахунок середньої заробітної плати додано обробку піврічних премій.

Періоди для півріччя створюються під час створення Зарплатних періодів.

 1. Оновлено Word-шаблон звіту «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» за формою №3-ПН.

Згідно з Наказом Міністерства економіки України №827-22 від 12.04.2022 р.

 1. У регламентованих звітах змінено формат відображення підписантів на «Ім’я ПРІЗВИЩЕ».

Звіти «Повідомлення про прийняття співробітника», «1-ПВ (місячна)», «1-ПВ (квартальна)», «3-борг», «10-ПОІ», «Інформація про вакансії».

 1. Додано можливість масового обліку та видалення наказів на відсутність
 2. Додано можливість вказати номер попереднього наказу в разі продовження наказу на інші відсутності.

У такому разі використовуються Періоди СЗ із попереднього наказу.

 1. Виконано роботи з підвищення продуктивності та оптимізації часу на виконання типових процесів для версії додатка SMART Payroll на версії BC

Зміни функціональності SMART Payroll для Грузії

 1. Поліпшено інтеграцію «Зарплатної відомості» з банками TBC та BOG, додано обробку UniqueID, звірення з проведеними транзакціями під час імпорту виписки, перевірку та формування журналу помилок.
 2. Додано можливість пакетної проводки та видалення замовлень на відсутність.
 3. Додано можливість вказувати номер попереднього замовлення у разі продовження замовлення на інші відсутності. У цьому випадку використовуються Періоди СЗ із попереднього замовлення.

Зміни функціональності SMART Payroll для Азербайджану

 1. Додано функціонал включення відрахувань до розрахунку Середнього заробітку, а також включення відрахувань, що належать до бонусів, для подальшого розрахунку суми бонусу в Середньому заробітку.
 2. Під час визначення «Періодів СЗ» для відпустки додано обробку прикладу, коли повний місяць визначається за першим робочим днем місяця.
 3. У додатку «Пільги та звільнення за податками» до Декларації змінено відображення податкових пільг: додано сумування за кожним співробітником.
 4. Додані звіти Розрахунків та Нарахування заробітної плати за формами П-6 (за співробітником) та П-7 (сумарно) для формування та вивантаження у форматі Excel.

Якщо ви бажаєте скачати повну версію Release Note у форматі PDF, будь ласка, натисніть на кнопку нижче.

mail