SMART Localization Release Note 2022.07

Оновлення SMART Localization: зміни до формування податкової декларації платника єдиного податку, розрахунку середньої заробітної плати та доповнення функціональності системи для Грузії та Азербайджану.
У статті пропонуємо ознайомитись з оновленнями рішення SMART Localization, що увійшли до релізу Release Note v. 2022.07. Нагадуємо, що SMART Localization складається з 2-х частин:
- SMART Accounting – автоматизація бухгалтерського та податкового обліків.
- SMART Payroll – автоматизація обліку кадрів та нарахування заробітної платні.
Зміни функціональності SMART Accounting для України
- Розроблено функціонал формування податкових накладних продажу за касовим методом.
Якщо у вашій компанії є операції з постачання товарів/послуг, за якими податкові зобов’язаня визнаються за датою платежу, то це оновлення саме для вас.
- Реалізовано розпізнавання призначення платежу в журналі банківських платежів та автоматичне застосування операцій банківських платежів до рахунків продажу.
Це доопрацювання в рази пришвидшує обробку банківської виписки, тож з’являється можливість пришвидшити відвантаження оплачених замовлень.
- Покращено роботу операційних звітів «Товарна обігова відомість», «Детальна обігова відомість» та «Амортизаційна відомість ОЗ».
Для вашої зручності зробили інтерфейс «Амортизаційної відомості ОЗ» більш ергономічним, додали нові фільтри та колонки, а також розрахунок підсумків на окремій вкладці.
- У зв’язку з останніми змінами законодавства внесено зміни до формування податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. Створено базове налаштування Декларації платника єдиного податку третьої групи на період дії воєнного, надзвичайного стану в Україні.
Продовжуємо відстежувати зміни в законодавстві та вносити відповідні зміни в систему.
- Покращено функціонал розподілу загальновиробничих витрат на готову продукцію.
Цією доробкою ще більше зменшили можливості помилитися користувачу, оскільки максимально автоматизували цей процес, де це можливо.
Зміни функціональності SMART Accounting для Грузії
- Інтеграція з банками — покращено функцію інтеграції з банками TBC і BOG, додано нові елементи управління з точки зору отримання повідомлень про помилки для кожного платіжного рядка, надісланого до банку, додано функціонал внутрішніх банківських платежів. У цьому релізі також було виправлено помилки інтеграції. Для банку TBC був доданий варіант з окремими платежами разом із пакетними платежами, оскільки повідомлення про помилки повертаються лише для окремих платежів, тому користувач може вибрати варіант за допомогою картки банківського рахунку.
- Налаштування Декларації – до Декларації з податку прибуток і Декларації з податку на майно внесені зміни через таблиці рахунків відповідно до Податкового кодексу Грузії.
- Податкові накладні – в останньому релізі виправлено помилки в податкових накладних. Інтеграція повністю функціональна, і були додані нові функції для візуалізації посилань на документи з рознесених накладних через нову швидку вкладку, де користувач може знайти інформацію, з якою пов’язані рознесені накладні. Крім того, додано функціональність для зв’язування операцій з Книги операцій клієнтів та Книги операцій постачальників з податковими накладними з точки зору контролю сум, що присвоюються, щоб можна було зв’язати податкові накладні в межах суми, зазначеної в документі.
- Функціональність WHT – була адаптована для банківських платежів, щоб здійснювати виплати чистих сум, коли сума замовлення включає утримані податки.
- Декларація з ПДВ — в останньому релізі додано функціонал декларації з ПДВ для автоматичного розрахунку сум за кожною статтею ПДВ; Крім того, додано можливість прикріплювати податкові накладні до декларацій з ПДВ через RS.GE API.
- Функціонал митних процедур – доданий для всього процесу: від придбання до митного оформлення. Функціонал дає можливість простежити надходження товарів за кожною митною декларацією, а також усі відповідні операції з вибуття товарів з кожної декларації, з можливістю докладно відстежити, з яких декларацій у які відбувалися переміщення та які митні операції було здійснено.
Зміни функціональності SMART Payroll для України
- Внесено зміни у розрахунок середньої заробітної плати згідно з Постановою КМУ від 26 квітня 2022 р. №486, що діє з 29 квітня 2022 року.
Зміни розрахунку середньої заробітної плати стосуються розрахунку премій, які були нараховані за період, відпрацьований не повністю – в розрахунку середньої заробітної плати такі премії будуть обмежуватися фактично нарахованою сумою.
- У розрахунок середньої заробітної плати додано обробку піврічних премій.
Періоди для півріччя створюються під час створення Зарплатних періодів.
- Оновлено Word-шаблон звіту «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» за формою №3-ПН.
Згідно з Наказом Міністерства економіки України №827-22 від 12.04.2022 р.
- У регламентованих звітах змінено формат відображення підписантів на «Ім’я ПРІЗВИЩЕ».
Звіти «Повідомлення про прийняття співробітника», «1-ПВ (місячна)», «1-ПВ (квартальна)», «3-борг», «10-ПОІ», «Інформація про вакансії».
- Додано можливість масового обліку та видалення наказів на відсутність
- Додано можливість вказати номер попереднього наказу в разі продовження наказу на інші відсутності.
У такому разі використовуються Періоди СЗ із попереднього наказу.
- Виконано роботи з підвищення продуктивності та оптимізації часу на виконання типових процесів для версії додатка SMART Payroll на версії BC
Зміни функціональності SMART Payroll для Грузії
- Поліпшено інтеграцію «Зарплатної відомості» з банками TBC та BOG, додано обробку UniqueID, звірення з проведеними транзакціями під час імпорту виписки, перевірку та формування журналу помилок.
- Додано можливість пакетної проводки та видалення замовлень на відсутність.
- Додано можливість вказувати номер попереднього замовлення у разі продовження замовлення на інші відсутності. У цьому випадку використовуються Періоди СЗ із попереднього замовлення.
Зміни функціональності SMART Payroll для Азербайджану
- Додано функціонал включення відрахувань до розрахунку Середнього заробітку, а також включення відрахувань, що належать до бонусів, для подальшого розрахунку суми бонусу в Середньому заробітку.
- Під час визначення «Періодів СЗ» для відпустки додано обробку прикладу, коли повний місяць визначається за першим робочим днем місяця.
- У додатку «Пільги та звільнення за податками» до Декларації змінено відображення податкових пільг: додано сумування за кожним співробітником.
- Додані звіти Розрахунків та Нарахування заробітної плати за формами П-6 (за співробітником) та П-7 (сумарно) для формування та вивантаження у форматі Excel.
Якщо ви бажаєте скачати повну версію Release Note у форматі PDF, будь ласка, натисніть на кнопку нижче.