13 Січ 2023 166 MIN READ pdf / 340.06 KB 17 PAGES
Оновлення та релізи

SMART Localization Release Note 2023.01

Оновлення січня 2023 року для рішень SMART Accounting та SMART Payroll

Оновлення рішень для України, Азербайджану та Грузії виходять кожних 3 місяці. Якщо зміни у Законодавстві мають невідкладний характер, компанія SMART business випускає термінові позапланові оновлення. Усі оновлення можна встановити самостійно або з допомогою SMART business.

 1. Розширений функціонал налаштування рядків ПДВ Декларації для Додатка 5. Ці зміни враховують випадок продажу пільгових товарів як вітчизняним, так і іноземним клієнтам (експортні операції).
 2. За допомогою функціональності Регламентних Звітів зроблені базові налаштування «Звіту про рух грошових коштів (прямим методом)». Для звіту використовується формування даних в розрізі значень виміру CASHFLOW.
 3. Додано довідники «Моделі транспортних засобів» та «Транспортні засоби». Нові довідники вже доступні для використання в Замовленнях на продаж, а надалі будуть використовуватись в е-ТТН.
 4. Розширено та вдосконалено функціонал з адміністрування компенсувальних податкових зобов’язань, в тому числі річний перерахунок ПДВ. Врахований випадок зменшення податкових зобов’язань через облік розрахунків коригування до податкових накладних купівлі.
 5. Додана можливість імпорту банківських виписок та експорту платіжних доручень з рахунків ФОП Monobank.
 6. Реалізовано функціонал створення окремих податкових накладних на товари, звільнені від оподаткування, для операції передоплати. Функція вмикається в налаштуваннях обліку ПДВ в залежності від ПДВ товарної групи та ПДВ бізнес-групи, таким чином не потрібно буде визначати, чи звільнений товар від оподаткування, окремо за кожним товаром.

 1. Оновлено форму звіту «Податковий розрахунок сум доходу» та порядок заповнення єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ згідно з наказом Міністерства фінансів України № 189 від 04.07.2022 р. Оновлені схеми xml та додані нові категорії застрахованих осіб у Довідник зарплати.
 2. Оновлено форми звітів №1-ПВ (місячна) «Звіт із праці» та №1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці» згідно з наказом Держстату від 12.05.2022 р. №87 (зі змінами, внесеними наказом Держстату від 10 листопада 2022 р. № 279). Звітувати за новими формами слід буде відповідно за січень 2023 року (місячна форма) та за І квартал 2023 року (квартальна форма).
 3. Оновлено форму №3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці» згідно з наказом Держстату від 23.06.2022 р. №195 (зі змінами, внесеними наказом Держстату від 10 листопада 2022 р. № 279). Нова форма вводиться в дію, починаючи зі звіту за січень 2023 року.
 4. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2022 р. № 1350, внесені зміни в розрахунок середньої заробітної плати для лікарняних. Оновлено форму довідки про доходи до центру зайнятості. Код часової активності щодо призупинення трудового договору доданий у групу виключення днів під час розрахунку середньої заробітної плати для лікарняних.
 5. Оновлено функціонал для ведення процесів бронювання військовозобов’язаних. На картці Фіз. особи на вкладці «Військовий облік» створені нові поля для введення інформації щодо бронювання. Додано формування звітів з бронювання військовозобов’язаних у Word-форматі: «Пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних» згідно з розділом IV Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» та «Звіт про чисельність заброньованих військовозобов’язаних» згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 45.
 6. Оновлено розрахунок днів виключення під час обчислення балансу відпустки. Аналіз відбувається в розрізі кожного дня за період балансу, що дозволяє виключати дні у випадках, якщо група часових активностей діє не з початку дати нарахування відпустки.

Також існують Release Note 2023.01 для Грузії та Азербайджану.

Якщо ви бажаєте завантажити повні версії релізів у форматі PDF (для України – українською мовою, для Грузії – грузинською мовою, для Азербайджану – азербайджанською мовою), натискайте на відповідні кнопки нижче.

mail