15 Кві 2021 4 MIN READ

Ecosoft спільно зі SMART business реалізує власний підхід до впровадження та масштабування інформаційних систем.

 • Microsoft Dynamics NAV 2018
 • SMART Accounting
 • SMART Payroll
 • Microsoft Azure
 • Microsoft 365
 • Microsoft Dynamics 365
 • Microsoft Power BI

Ecosoft – міжнародний виробник обладнання та технологій для водоочищення та водопідготовки в Україні. За 30 років роботи компанія стала лідером на ринку.

З 2015 року Ecosoft демонструє щорічний приріст на 20-25%. Таке зростання не тільки сприяє інтенсивному розвитку, а й підвищує навантаження на персонал та інформаційні системи. У 2013-2014 роках актуалізувалося питання автоматизації: необхідно було розширювати виробництво та складські потужності. Окремим викликом для планування та взаємодії між виробництвом і продажем стало управління асортиментною матрицею компанії – регулярно виникали ситуації out of stock. Відсутність сучасної інформаційної системи унеможливлювало ефективне управління бізнесом, що зростає. Це стало сигналом до пошуку і впровадження ERP-системи для планування ресурсів і виробництва, автоматизації та інтеграції безлічі бізнес-процесів.

У той же час розширення системи дистрибуції зробило необхідним впровадження CRM-системи для автоматизації роботи з клієнтами, оптимізації маркетингу та продажу, надання послуг і технічної підтримки.

Ecosoft

 • Сайт: ecosoft.ua
 • Країна: Україна, Німеччина
 • Сфера: водоочищення та водопідготовка
 • Вага замовника: середній (101-500 співробітників)
Профіль клієнта

Ecosoft – найбільший виробник обладнання та технологій для водоочищення та водопідготовки в Україні. Компанія є частиною BWT – світового лідера в області обладнання для очищення води – і постачає продукцію в 60 країн світу.

Етапи впровадження: step by step

Проєкт цифровізації Ecosoft почався з впровадження Microsoft Dynamics NAV.

“Ми почали шлях диджиталізаціі з торгового представництва Ecosoft в Німеччині. Стояло питання про впровадження ERP-системи відповідно до європейських стандартів, німецькою мовою та спільно з персоналом в локальному офісі. Разом з нашим партнером з впровадження, компанією SMART business, ми швидко та успішно реалізували цей перехід”.

Андрій Салацький,
CFO компанії Ecosoft

Слідом за Німеччиною систему ввели в Україні. Друге впровадження було набагато складнішим через фрагментоване виробництво та велику кількість перетоків, які обмежували можливості стандартної системи. Для відповідності специфіці роботи підприємства була реалізована доробка та інтеграція ERP- та CRM-систем.

“Компанія Ecosoft – кращий приклад, коли класичне виробництво траснформується в цифрове виробництво, а компанія, слідуючи ринковим змінам, будує справжнє гнучке управління бізнесом.
В інтеграції з технологіями IoT і Power BI рішення Microsoft Dynamics 365 BC виводить попередню систему автоматизації на рівень Intellectual Enterprise Management”.

Кирило Руднєв,
керівний партнер SMART business

Реалізувати впровадження в компанії, яка щорічно зростає на 20%, не перериваючи її роботи, – великий виклик. Щоб знизити ризики, компанія Ecosoft прийняла рішення використовувати стандартний функціонал системи. Це дозволило продовжувати нарощувати оберти, а не вирішувати проблеми поглибленої кастомізації.

“Абсолютно нормальним є процес, коли збираються обидві команди – з боку клієнта і партнера, і ключові користувачі відкрито діляться проблемами, хвилюваннями, побоюваннями, очікуваннями. Це дозволяє правильно прокласти шлях впровадження та мінімізувати майбутні ризики з одного боку, і визначити той обсяг функціоналу, який буде найбільш затребуваний на першому етапі – з іншого. Саме таким шляхом ми йшли з командою Екософт. У комплексі це дало можливість створити покроковий високомобільний план виконання робіт і рухатися до мети без шкоди для процесів і виробництва”.

Максим Єсипенко
керівник проєкту

Важливим кроком стало впровадження бухгалтерського модуля – SMART Accounting. Ecosoft став однією з перших компаній в Україні, які вирішили перевести регламентовану звітність в Dynamics NAV.

Впровадження CRM-системи – Microsoft Dynamics 365 – також мало свої особливості для компанії.
Ecosoft самостійно збирає замовлення клієнтів і передає їх на виконання партнерам, які безпосередньо постачають, монтують і обслуговують обладнання. У свою чергу, компанія несе відповідальність за реалізацію кожного замовлення. Впровадження Microsoft Dynamics 365 дозволило працювати з партнерами в єдиній системі, контролювати рівень сервісу на кожному етапі та швидко реагувати на збої, а інтеграція з Microsoft Dynamics NAV дозволила автоматизувати ведення розрахунків з партнерами.

Партнерська система дистрибуції та сервісу в Україні – один з ключових активів компанії. Ecosoft надав партнерам можливість працювати в CRM-системі, яка відповідає вимогам компанії щодо повноти інформації та прозорості, полегшує процеси, скорочує трудовитрати і спрощує комунікацію.

Цим же шляхом Ecosoft йде, розширюючи функціональні можливості Microsoft Dynamics NAV. Створені особисті кабінети клієнтів і максимально спрощений процес розміщення замовлень, який раніше відбувався по розрізнених каналах.

Після того, як був створений базис і для стандартних, і для специфічних процесів, команда Ecosoft отримала можливість аналізувати ситуацію і приймати рішення завдяки впровадженню Microsoft Power BI. Сьогодні аналітичні звіти використовуються в компанії на всіх рівнях. Єдина інформаційна база, актуальність і оновлюваність даних дуже полегшують управління.

“Підхід Connected Sales, Connected Service, Connected Field Service, Connected Product Innovation говорить про те, що всі системи виробничого підприємства формують єдине поле, ядром якого є центральне сховище даних. Наше завдання – побудувати процеси так, щоб швидко обробляти ці дані в реальному часі, з чим відмінно справляється аналітична звітність на базі BI-систем, допомагаючи не тільки зрозуміти, що і чому сталося, але і зрозуміти, які кроки зробити далі”.

Кирило Руднєв,
керівний партнер SMART business

Зараз компанія перебуває на етапі впровадження CRM в B2B.

“Робота з промисловими клієнтами пов’язана з довгими циклами. При цьому нам необхідно точно і тонко відстежувати продукти, якими користуються клієнти, щоб забезпечити високий рівень сервісу”.

Андрій Салацький,
CFO компанії Ecosoft

Довгострокові переваги

У 2018 році компанія Ecosoft стала частиною групи BWT – світового лідера з виробництва систем водоочищення та водопідготовки. BWT використовує продукти Microsoft і вимагає їхнього впровадження від дочірніх компаній. Наявність аналогічного технологічного базису допомогло Ecosoft комунікувати з холдингом «однією мовою», знизило трудовитрати на етапі інтеграції і дозволило уникнути повторного впровадження ERP- та CRM-систем.

Ecosoft впевнено розвиває цифрову культуру і не тільки впроваджує інформаційні системи, але і реалізує власний підхід до нарощування їхньої функціональності.

“Автоматизація та впровадження інформаційних систем – це не точка, до якої ми прийшли та можемо видихнути. Це постійний процес, який розвивається разом з бізнесом і технологіями. Це шлях. І я бажаю нам всім удачі на цьому шляху!” 

Більш детальну інформацію про рішення та послуги SMART business можна отримати за телефоном +38 (044) 585-35-50 або залишити ваш запит тут.

mail