22 Гру 2022 3 MIN READ
Новини та статті

Чому варто переходити на нові версії Business Central? Говоримо про простоту та важливість оновлень

Оновлення ERP-системи на нову версію у багатьох, а особливо в людей, що користуються системою вже давно, асоціюється зі складним, виснажливим та ресурсозатратним процесом. Можливо, так було раніше, але не сьогодні. Що змінилось і чому оновлювати Microsoft Dynamics 365 Business Central не тільки легко, а й необхідно – розповідаємо у цьому матеріалі.

  1. Оновлення – це вже не складно

Щоб розвіяти міф про складність процесу оновлень, зробимо екскурс в минуле. 20 років тому архітектура Navision (зараз це Business Central) базувалась на customizing code розробці, тобто передбачала можливість зміни базового коду під свої запити. З одного боку, це було зручно і сприяло гнучкості, але коли діло доходило до оновлення на нову версію, то поєднати вже переписаний власноруч код з оновленим кодом оновлення від Microsoft було складно і вимагало купу часу та сил.

Але потім все змінилось.

Сьогодні замість кастомізації коду архітектура базується на розширенні вже наявного коду. Основна функціональність виділена в базовий шар коду. А всі партнерські та клієнтські модифікації виділені в окремі шари. Таким чином, щоб оновитись до наступної версії системи, потрібно лише замінити базовий шар. А щоб оновити партнерське рішення – змінити відповідний шар. Такий принцип робить оновлення швидким та безпроблемним.

  1. Немає сенсу залишатись на фіксованій версії

Вже немає сенсу прив’язуватись до фіксованої версії, як це було в еру Navision. На це є декілька причин.

По-перше, оновлення Business Central сьогодні такі ж зручні, як і апдейти, наприклад Windows. Користуючись Windows 10, ви навіть не помічаєте, коли відбувається чергове оновлення. З Business Central все так само. Зараз оновлення системи в хмарі відбуваються щомісячно і автоматично. On-premises оновлення такі ж прості, але є одне «але» – ці дії потрібно виконати самостійно або довірити партнеру, наприклад компанії SMART business.

Другий момент – це обмежена підтримка фіксованої версії. Навіть якщо ви, попри всю легкість оновлень, вирішите залишитись на певній версії Business Central, то поява в ній нових фіч триватиме пів року (до моменту виходу наступного значного оновлення), а після цього – ще 1 рік буде відбуватись усунення помилок.

  1. Фокус на останню версію

Подібно компанії Microsoft, яка в цілях ефективного використання ресурсів забезпечує обмежену підтримку минулих версій, компанії-партнери так само націлені на максимальний розвиток новіших версій своїх рішень для Business Central.

Розглянемо на прикладі рішення SMART Localization. Це адаптація Business Central під вимоги Законодавства. Закони постійно змінюються, тому оновлення SMART Localization виходять як мінімум 1 раз на квартал. Тобто якщо клієнт залишається на «старій» версії Business Central, то за оновлення рішення SMART Localization потрібно буде сплачувати окремо. Адже інженери будуть здійснювати розробку саме під вашу конфігурацію системи.

Тому якщо ви бажаєте завжди працювати в найновішій версії ERP-системи та отримувати оновлення регулярно та непомітно – запрошуємо отримати персональну консультацію від SMART business. Напишіть нам: sales@smart-it.com

X

Будь ласка,
заповніть всі поля.