23 Чер 2022 3 MIN READ
Новини та статті

Запуск 20-ї версії ERP-системи Business Central. Огляд технічних новинок

До уваги усіх розробників, архітекторів та інших спеціалістів технічного спрямування. Команда SMART business відвідала Microsoft Dynamics 365 Business Central v20 Launch Event – захід, на котрому Microsoft детально висвітлює функціональність нової версії ERP-системи – і тепер хоче поділитись інсайтами з вами.

Найбільш важлива група нововведень стосується безпеки. З’явилась довгоочікувана підтримка гранульованих делегованих адміністративних привілеїв, на яку довго чекали як партнери Microsoft, так і клієнти. Це дозволяє обирати повноваження, котрі клієнт надає партнеру, а саме: які адміністративні ролі та на який період. Дилеми між правами глобального адміністратора та відсутністю прав більше немає: замість цього можна надати, наприклад, ролі Dynamics 365 Administrator та Helpdesk Administrator, що разом дозволять проводити всі роботи з адміністрування та підтримки Business Central. Партнери у свою чергу отримують можливість контролювати, хто саме зі співробітників отримає доступ до певних середовищ.

Механізм композитних прав тепер дозволяє створювати нові набори прав, додаючи та віднімаючи (!) наявні набори. Також з’явилась можливість налаштовувати права, котрі отримують нові користувачі за замовчуванням для кожного типу ліцензій.

Перспективною функціональністю мови AL є «властиві права». Вони дають розробникам можливість вказувати для кожного методу, яких додаткових прав він потребує. Наприклад, для розрахунку балансу за рахунками більше не потрібно додавати прямі або непрямі права на читання G/L Entry – достатньо лише вказати цю таблицю під час створення функції розрахунку.

Це дозволить вичистити наявні набори прав і зробить їх більш зрозумілими та прогнозованими.
Механізм побудови звітів (що протягом усієї історії існування Dynamics NAV /Business Central споживав багато пам’яті та ресурсів) в рамках переходу на .NET Standard був відокремлений у дочірній процес. В результаті цього буде простіше збирати сміття чи, за потреби, перезавантажувати процес.

Сервер та база даних стають дедалі швидшими з кожним релізом, і 20-ий реліз не є винятком.


Окрім того, що система просто працює швидше, ми отримали ще й нові інструменти. По-перше, ми отримали доступ до статистики з очікування бази даних та інформації про індекси, яких не вистачає, безпосередньо в клієнті. Це дозволить, наприклад, робити висновки про необхідність створення нових ключів. Цьому сприяє і нова сторінка документації «Tune nonclustered indexes with missing index suggestions» від команди SQL Server.

По-друге, профайлер швидкодії, що з’явився в Visual Studio Code в минулому релізі, тепер доступний і в клієнті. Це допоможе нетехнічним користувачам клієнта самостійно робити первинний аналіз і, як мінімум, визначити додаток, що сповільнює роботу, та передавати всю детальну інформацію партнеру та розробникам для подальшого аналізу.

Давайте повернемось від гіківського бекенду до функціональності та інтерфейсу. Тут ми спостерігаємо, мабуть, найдовший список доданих фіч у новітній історії релізів Business Central. Модуль управління проєктами став більш зрілим, отримавши багато функціональності, що була доступна в продажах; виробництво, планування, банківська взаємодія та фінанси теж покращились.

.

Відома користувачам сторінка Navigate отримала новий покращений вигляд, і тепер є доступною з будь-якого місця у системі за командою CtrlAltQ (порівняйте це з AltQ, що відкриває панель пошуку).

Говорячи про гарячі клавіші, Ctrl+F1 відкриває нову і набагато інформативнішу панель допомоги, що стане основним джерелом підказок та документації. А Alt+<DecimalSeparator> переключає інтелектуальний режим вводу символу, що розділяє цілу частину числа.

X

Будь ласка,
заповніть всі поля.