23 Чер 2022 3 MIN READ
Новини та статті

Доступність Business Central SaaS, українська локалізація системи та новий реліз оновлень

Компанія SMART business рада анонсувати чергове регулярне оновлення продукту SMART Localization.

Почнемо з головного.

В Україні з 1 жовтня став доступним Microsoft Dynamics 365 Business Central SaaS. Просто зараз ви можете придбати ліцензії на «ВС онлайн» через канал CSP і користуватись dual rights, тобто обрати – використовувати cloud чи on-premise версію ВС.

Розроблена компанією SMART business локалізація бухгалтерського і податкового обліку під законодавство України буде доступна для придбання з 1 листопада 2021 року. Але ви можете написати нам (sales@smart-it.com) та замовити демонстрацію та тест-драйв вже сьогодні.

Ми намагаємось щороку покращувати ваш клієнтський досвід, тому компанія SMART business:

 • Першою переклала систему Business Central українською мовою, щоб бухгалтерам, фінансовим директорам, HR, працівникам складу, менеджерам по закупкам, юристам, менеджерам з продажів та іншим працівникам фінансової сфери було зручно та звично працювати.
 • Привела систему у повну відповідність до податкового законодавства України.
 • Регулярно продовжує створювати нові додатки, що доповнюють функціональність BC, наприклад SMART Payroll (для автоматизації кадрового обліку), SMART IFRS 16 Leasing (для обліку операцій оренди відповідно з міжнародними стандартами), SMART Procurement (автоматизація закупівель).

 

Головні оновлення SMART Accounting (автоматизація бухгалтерського та податкового обліку):

 1. Оптимізована функціональність закриття періоду. Тепер це один звіт як для закриття на рахунок фінансових результатів, так і для закриття на рахунок нерозподіленого прибутку. Реалізований попередній перегляд обліку для випадку, коли звіт одразу обліковує операції, оскільки встановлене використання ДЗВ.
 2. Розроблене формування Декларації платника єдиного податку четвертої групи і додаток до неї.
 3. Друковані форми деяких документів перероблені з використанням шаблонів Word, що спростить внесення змін до цих звітів згідно з клієнтськими вимогами і особливостями.
 4. Функціональність фінансових звітів розширена можливістю використовувати операції кореспонденції, що зробить простішим налаштування деяких регламентованих звітів.
 5. На сторінку «Детальна обігово-сальдова відомість» додані нові можливості з фільтрації та розрахунку підсумків.
 6. А також виконані невеликі виправлення у функціональності податкових накладних, обліку операцій за замовленнями, оригінальної валюти тощо.

 

Головні оновлення SMART Payroll (автоматизація кадрового обліку):

 1. Внесені зміни у розрахунок середньої зарплати в частині включення премій згідно з Постановою КМУ від 01 вересня 2021 р. №917 «Деякі питання обчислення середньої заробітної плати» з 4 вересня 2021 року:
  1. суми нарахованої заробітної плати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період, враховуються у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт;
  2. премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані.
 2. Оновлені електронні версії єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, згідно з наказом Мінфіну від 19.05.2021 р. №278. Вперше звітувати за новою формою потрібно за ІІІ квартал.
 3. Для листка непрацездатності можна вказати ознаку «е-лікарняний», використовувати інші причини непрацездатності для таких лікарняних, а також сформувати окрему заяву-розрахунок ФСС.
 4. Додана можливість інтеграції зі звітами Power BI, перегляд експорту звітів з рольових центрів, альбом звітів за замовчуванням.
 5. Додані нові точки інтеграції зі SMART HCM & LMS (заявки на відпустки, перегляд своїх зарплатних документів, балансу відпустки).

Якщо ви вже є клієнтом SMART business, звертаємо вашу увагу, що оновлення вже вийшло і лист повним переліком нової функціональності уже у ваших поштових скриньках.

Якщо ви ще не з нами, то пропонуємо заповнити форму та першими дізнаватись про нові релізи рішення.

SMART business – уважно слідкуємо за усіма оновленням, щоб ви вчасно дізнавались найголовніше.

mail