23 Чер 2022 3 MIN READ
Новини та статті

Нові форми єдиного податкового звіту та податкових накладних згідно законодавства у релізі SMART Localization 2021.04.

Щокварталу команда SMART business презентує клієнтам оновлення системи SMART Localization. Це рішення дозволяє організаціям реалізовувати завдання бухгалтерського та податкового обліку відповідно до вимог локального законодавства, допомагає враховувати особливості та вчасно реагувати на зміни законодавчої бази.

У новому релізі SMART Localization 2021.04 багато важливих для користувача оновлень.

15 квітня 2021 року ми презентували клієнтам нову звітність по заробітній платі, зокрема – можливість генерації нової форми звіту «Податковий розрахунок сум доходу».

Звіт доступний у новому релізі SMART Localization без додаткової плати. Його можна використовувати одразу після оновлення системи.

Основні оновлення стосуються таких модулів:

 • Адміністрування ПДВ.
 • Взаєморозрахунок з клієнтами.
 • Облік основних засобів.
 • Купівля та взаєморозрахунок з постачальниками.
 • Фінансова та бухгалтерська звітність.
 • Кадровий облік та нарахування заробітної плати (штатний розклад, зарплатні календарі та документи, табелі робочого часу, накази на відпустку, трудові договори, відомість на виплату та звітність).

У релізі SMART Localization 2021.04 близько 100 нових та вдосконалених функцій. Найбільш важливими стали оновлення для дотримання законодавчих норм.

SMART HR Payroll

Згідно з «Наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» затверджена нова форма звіту «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.»

Для генерації нової форми єдиного податкового звіту в системі SMART HR Payroll формуються:

 • Показники основної частини звіту.
 • Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (Д1).
 • Додаток 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (4ДФ).
 • Додаток 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» (Д5).

Для дотримання нових змін згідно з Листом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 24.12.2020 «Розміщення роз’яснення щодо порядку обчислення середньої заробітної плати у зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1213 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. № 100» в системі SMART HR Payroll додано можливість виконати перерахунок середньої заробітної плати для оплати часу відсутності минулих періодів з урахуванням суми нарахованої премії в поточному періоді.

SMART Accounting

З огляду на законодавчі зміни, в релізі 2021.04 здійснено оновлення Декларації з ПДВ та ряд оновлень, пов’язаних з податковими накладними.

Згідно з Наказом Мінфіну № 131 від 01.03.2021 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» затверджені нові форми податкової накладної.

Враховуючи зміни, в системі SMART Accounting формуються:

 • Податкова накладна.
 • Додаток 2 «Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної» (Д2).

Згідно з Наказом Мінфіну № 734 від 02.12.2020 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» затверджені нові форми податкової декларації з податку на додану вартість.

Враховуючи зміни, в системі SMART Accounting формуються:

 • Показники основної частини звіту.
 • Додаток 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування» (Д1).
 • Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» (Д2).
 • Додаток 5 «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та / або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю» (Д5).
 • Додаток 6 «Розрахунок (перерахунок) частки використання товарів / послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях» (Д6).
 • Додаток 7 «Заява про допущення продавцем товарів / послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та / або порушення продавцем / покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та / або розрахунку коригування» (Д7).

Це лише частина основних важливих оновлень у релізі SMART Localization 2021.04. Щоб дізнатися про інші оновлення та можливості системи, напишіть нам: sales@smart-it.com або залиште заявку.

Ви можете впевнено розвивати ваш бізнес, а SMART Localization забезпечить ведення підприємницької діяльності відповідно до вимог локального законодавства і з урахуванням особливостей та змін законодавчої бази.

X

Будь ласка,
заповніть всі поля.