Швидка міграція з російського «Мой Склад» на міжнародну систему Business Central та оптимізація складських процесів для MammyClub
MammyClub – це інтернет-магазин, у котрому українські мами вже 7 років поспіль купують товари для себе чи для своєї дитини. Також на сайті можна знайти більше 400 авторських публікацій про вагітність та догляд за дітьми, кожна з яких вичитана кваліфікованими педіатрами.
Незважаючи на війну, магазин продовжує свою роботу. Але російське вторгнення, безумовно, відобразилось на бізнесі.

MammyClub
- Сайт: shop.mammyclub.com
- Країна: Україна
- Сфера: роздрібна торгівля
- Розмір клієнта: SMB
MammyClub – це інтернет-магазин, у котрому можна придбати товари для матерів та дітей від 0 до 14 років. Працює з 2015 року. Також на сайті можна знайти більше 400 авторських публікацій про догляд за дітьми, погоджених педіатрами України.
Головний склад MammyClub знаходиться у Клавдієво, що між Бородянкою та Бучею. За словами співзасновника та CEO бізнесу Олега Поди те, що склад вцілів після подій березня 2022 року – це велика удача.
Завдяки тому, що була реалізована можливість відправляти товари прямо зі складів постачальників, бізнес зміг відновити роботу вже 7-го березня, хоча і міг спочатку запропонувати споживачам лише 5% від попереднього асортименту.
Традиційно для управління складськими процесами використовувалось російське програмне забезпечення «Мой склад».
«У 2016 році, коли ми шукали ІТ-рішення, вибір був зроблений на користь «Мой склад», оскільки софт мав базову функціональність у коробці, підходив нам за ціною, а також мав досить непогану документацію для API.
«Мой склад» – це виключно складська програма, тож ми відчували нестачу у можливостях крос-докінгу (змога приймати товари не на склад, а одразу в замовлення). Облік зобов’язань перед постачальниками виконувався не за оптимальним сценарієм. А також ми не мали можливості кастомізувати online-рішення під власні потреби. Але цих недоліків було недостатньо, щоб почати пошуки нового програмного забезпечення.
Однак, повномасштабне вторгнення росії в Україну внесло ідеологічну складову. Ми більше жодного дня не хотіли працювати з цим софтом».
Варто відмітити, що російські постачальники ПЗ шукають можливості продовжити роботу з українськими клієнтами. Наприклад, пропонуючи періоди безоплатного користування або ж натякаючи на використання VPN.
MammyClub зупинили свій вибір на ERP-системі Microsoft Dynamics 365 Business Central, що має локалізацію для українського законодавства. Система дозволила налаштувати всі процеси так, як було зручно бізнесу, не розмінюючись на компроміси.
Міграція з «Мой Склад» на Business Central займає близько 30-40 годин, тож заміну програмного забезпечення можливо реалізувати за 1 тиждень.
«Ми створили стандартну процедуру міграції, аби кожна компанія могла покинути російський софт швидко – протягом 1-2 тижнів».
Складська частина рішення (Warehouse management) розпочала роботу наприкінці травня, фінансова частина (Finance management) запускається у липні.
«Коли ми запустили складську частину Business Central, наш завскладом стрибав від радощів. Адже у Business Central автоматизовані речі, котрі раніше потрібно було виконувати вручну. Коли працівник складу завантажує замовлення від постачальника, автоматично підбираються комірки, куди потрібно розмістити товар. Ряд процесів пришвидшився у рази вже у перші дні користування системою».
Що стосується впровадження фінансового модулю, спочатку MammyClub мали на меті перенести у систему лише операції з постачальниками. Але після місяця роботи працівники фінансового відділу і відділу роботи з постачальниками самі запропонували перенести й інші процеси до Business Central: ведення взаєморозрахунків з постачальниками, облік додаткових послуг для відображення в собівартості, ведення податків тощо.
Тепер ТОП-менеджмент компанії у будь-який момент бачить реальний стан справ компанії та розуміє з точністю до гривні, скільки коштів потрібно мати на наступний тиждень та місяць.
Просто зараз відбуваються роботи з адаптації бізнес-процесів MammyClub до best practices, що закладені у Business Central. За словами фахівців SMART business, у Західній Європі є більш розповсюдженою практика, коли компанії змінюють процеси перед їхньою автоматизацією в ERP, аніж кастомізація програмного забезпечення під специфічні процеси компанії.
Це пов’язано з тим, що Business Central вже було впроваджено у 250 000 компаніях у більше ніж 180 країнах світу. Широка розповсюдженість системи гарантує те, що в останній версії ПЗ вже врахований весь попередній досвід впроваджень. Таким чином, середній ритейловий бізнес з України одразу отримає «підказки», як працюють кращі ритейлові компанії з усього світу.
Тож адаптувати процеси під систему, а не навпаки – це виграшна стратегія.
«Ми у SMART business можемо запропонувати рішення для управління складами будь-якого розміру. Кейс MammyClub демонструє, що потреби в управлінні складом можуть бути задоволені базовою функціональністю Business Central.
Проте коли процеси стають дійсно складними, кількість товарів вимірюється десятками тисяч, коли бізнес не може обійтись без терміналів збору даних, перевірки після збору, автоматичного друку баркодів – тоді на допомогу стає SMART WMS.
Обидва варіанти управління складом на сьогодні є фінансово доступними для українського бізнесу, тому що:
- Протягом 2-х років діятиме 80% знижки на ERP від Microsoft.
- Ми пропонуємо безкоштовні освітні Академії та вебінари, де користувачі навчаються роботі у Business Central.
- Як зазначалось вище, існує стандартна процедура міграції з російського програмного забезпечення, тому ERP міжнародного зразка може бути впроваджена протягом кількох тижнів».