24 Вер 2019 8 MIN READ

Як оптимізував складські запаси один із ТОП-3 постачальників пультів в Україні?

 • Azure
 • Dynamics NAV

Розкажемо, на чому ж побудований «пультовий» бізнес і яким чином штучний інтелект лише за півроку дозволив зменшити вартість запасів на складі на 8%.

Власник компанії Володимир Зубенко почав займатись пультами ще в далекому 1999 році. У 2008 році у компанії «Ваш пульт» з’явився власний бренд та зареєстрована торгова марка. Наразі бізнес виріс до таких масштабів:
офіси у 2-х містах, склади – у 3-х, партнерство з міжнародними фабриками, а також роздрібні та оптові клієнти з усієї України, котрі можуть отримати необхідні пульти за лічені дні.

Ваш пульт

 • Сайт: pulti.ua
 • Країна: Україна
 • Сфера: Дистрибуція
Профіль клієнта

«Ваш пульт» з 1998 року займається оптовими і роздрібними продажами якісних пультів дистанційного керування для будь-яких пристроїв. На експертному рівні «Ваш пульт» консультує, підбирає і надає сервісне обслуговування.

Як виникла потреба в автоматизації?

Володимир Зубенко – прибічник цифровізації бізнесу, тому він не лише активно цікавиться інноваційними новинками, а й регулярно відвідує різноманітні виставки по всьому світу. Із останніх – ElectronicAsia HongKong, де були представлені різноманітні електронні новації, але Володимир коментує, що найбільше його вразив робот у фойє. Він вільно спілкувався с китайськими дітьми, намагався зрозуміти їх емоції та виконував легкі доручення.

Але каталізатором змін стала досить драматична історія, котра спіткала не одного жителя України. Першопочатково бізнес Володимира знаходився у Донецьку. Після подій 2014 року він замислився про переїзд в інше місто, і, провівши інвентаризацію складу, віднайшов більш ніж 25 000 нереалізованих пультів – все, що залишилось від ери DVD-плеєрів. Перевівши нереалізовані складські запаси в грошовий еквівалент та усвідомивши, що переїзд та робота двох нових складів потребують значної уваги, власник компанії «Ваш пульт» вирішив – бізнесу терміново потрібна нова система обліку.

Перший досвід роботи з ERP-системою

Спочатку під приціл був взятий лідер українського ринку – система обліку 1С. Та за словами самого Володимира йому «просто не змогли її продати». Тобто працівники 3-х компаній так і не змогли довести, що функціонал 1С буде повністю покривати потреби клієнта.

Тоді через звичайний пошук в інтернеті Володимир вийшов на компанію SMART business та безпосередньо на співзасновника компанії – Кирила Руднєва. Проговоривши 1,5 години, стало зрозуміло – Microsoft Navision – це ідеальне рішення для складів.

В компанію «Ваш пульт» був імплементований Microsoft Navision 2015. ERP-система покривала такі потреби:

 • управління складськими запасами; 
 • управління взаємостосунками з клієнтами; 
 • фінансову та бухгалтерську звітність.  

Звісно, декілька місяців було витрачено на те, щоб налаштувати систему під потребу конкретного клієнта. Адже лише так можна отримати максимум користі від ERP-системи. Наразі «Ваш пульт» використовує декстопну версію Microsoft Navision, хоча співробітники мають доступ до системи через «хмару» з будь-якого девайсу у будь-якій точці світу.

Інтеграції як кроки у цифрове майбутнє

Рік за роком «Ваш пульт» робив кроки назустріч цифровій трансформації. Після ERP-системи була запроваджена CRM-система. Потім – IP-телефонія. І логічним завершенням діджиталізації стала розробка нового сайту з приватним кабінетом оптового клієнта.

Компанія SMART business брала участь в налаштуванні ланцюга інтеграції для того, щоб усе працювало як єдина екосистема: заявки з сайту потрапляли в CRM, звідти – в ERP, після чого ERP передавала б інформацію про залишки товарів на сайт. В результаті клієнти мають змогу бачити актуальні залишки товарів в режимі онлайн.

Як апгрейдили ERP-систему?

Хоч слова «штучний інтелект» і обертаються в бізнес-середовищі останні років 5, наразі українські компанії рідко доходять до впровадження AI-алгоритмів та машинного навчання у свої бізнес-процеси. Головна причина: немає розуміння з чого починати та яку саме користь можуть принести ці технології.

Каталізатором прийняття рішення про більш глибоке знайомство зі штучним інтелектом стала щорічна конференція маркетинг-директорів. На ній Володимир почув про кейс компанії UKLON – за допомогою сервісів машинного навчання компанія SMART business забезпечила унікальне ціноутворення послуг таксі, що в майбутньому стало унікальною торговельною пропозицією компанії.

Тому «Ваш пульт» прийшов з відкритим питанням: «Чим ви можете бути мені корисні?»

Представники відділу Data Science компанії SMART business взяли за мету вирішити головну проблему компанії «Ваш пульт» – оптимізувати складські запаси. Тобто навчитись чітко прогнозувати, яку кількість пультів потрібно замовити на наступний квартал, щоб жоден з клієнтів не відчув недостачі, а товар, простоюючи на складі, не перетворився на заморожені активи.

В «Ваш пульт» було впроваджено рішення на базі штучного інтелекту – SMART Demand Forecast – прогнозування попиту.

Рішення SMART Demand Forecast поєднало в собі обчислювальні потужності платформи Microsoft Azure, інтелектуальні алгоритми і машинне навчання для того, щоб точно прогнозувати попит на пульти.

Наразі в компанії «Ваш пульт» реалізована можливість передбачати асортиментні та кількісні зміни. Алгоритми SMART Demand Forecast дали бізнесу можливість:

 • зменшити втрати продажів через відсутність товару на складі; 
 • зменшити кількість стоків з великою втратою маржі; 
 • уникнути зайвих грошових витрат через надлишкові запаси. 

В результаті були автоматизовані плани поповнення запасів та досягнуто максимально швидкий і якісний рівень обслуговування при мінімальних запасах.

Плани на майбутнє

Станом на вересень 2019 року Володимир Зубенко сумісно з Data Science експертами SMART business намагаються адаптувати математичну модель під вимоги постачальника товару. Справа у тому, що існує мінімальна кількість товару, котру за один раз можна замовити з-за кордону. Система повинна навчитись відповідати на 2 головні питання: яку кількість товару замовляти і з якою частотою.

Також в компанії «Ваш пульт» планується впровадження рішення SMART Next Best Action. Це рішення націлене на побудову персоналізованих стосунків з клієнтами. З кожним новим зверненням клієнта система накопичує та аналізує дані, пропонуючи найкращий контекст, канали і типи комунікацій.

Зараз реалізована лише частина функціоналу SMART Next Best Action – всі клієнти поділені на сегменти, тобто проведений RFM аналіз. Кожен сегмент очікує на отримання спеціалізованих оферів.

Підбиваємо підсумки

Хто ж краще прокоментує результати співпраці зі SMART business, як не сам власник бізнесу? Тому наводимо цитату СЕО та засновника ТМ «Ваш Пульт», кандидата економічних наук Володимира Зубенка:

“Результати співпраці прокоментую кількісними показниками. Після впровадження ERP та її інтеграції з Outlook час обробки замовлення скоротився на 25%. А після того, як ми інтегрували ERP та сервіси «Нової пошти», час оформлення оптового замовлення зменшився на 75% – якщо раніше працівник витрачав 3-4 хвилини на оформлення, то зараз цей показник не перевищує 1 хвилини.

З початку повноцінного використання системи SMART Demand Forecast вартість запасів на складі зменшилася на 8% – при цьому термін експлуатації системи складає усього 6 місяців. Коли мова заходить про штучний інтелект, починає діяти одне просте правило – чим більше даних, тим точніші прогнози.

Після інтеграції ERP Microsoft Navision та сайту час обробки замовлень зменшився ще на 50% у порівнянні з попереднім періодом. Зараз більш ніж 60% оптових клієнтів роблять замовлення через особистий кабінет на сайті – саме тому, що з ERP-системи підтягуються актуальні ціни та інформація про залишки на складі в режимі реального часу. У нас навіть відпала потреба у другому менеджері по роботі з оптовими клієнтами.

Я вдячний компанії SMART business за співпрацю та сподіваюсь, що ми й надалі продовжимо використовувати потенціал штучного інтелекту для оптимізації бізнес-процесів”

Володимир Зубенко
CEO та засновник ТМ «Ваш Пульт»

Так коментує багаторічну співпрацю компаній менеджер з розвитку бізнесу компанії SMART business Дмитро Солопов:

“Після впровадження двох продуктів на базі AI-технологій – SMART Demand Forecast та SMART Next Best Action – ми вже отримали позитивні бізнес-результати. Тому компанії SMART business та «Ваш Пульт» планують не зупинятись на досягнутому та надалі продовжувати партнерство, побудоване на спільній любові до цифрових трансформацій”

Дмитро Солопов
Менеджер з розвитку бізнесу компанії SMART business

Ось які думки з приводу практичного використання технологій штучного інтелекту має співзасновниця та СЕО компанії SMART business Наталя Онищук:

“Місія нашої компанії – допомога українським компаніям в отриманні реальної вигоди від впровадження новітніх технологій. Будь-яка інновація, від ERP, CRM-систем до штучного інтелекту, повинна впроваджуватись не тому, що це модно, а тому, що це дійсно ефективно для бізнесу. Покращуючи бізнес клієнтів, ми покращуємо життя кожного з нас. Тому SMART business на 100% згоден з місією нашого партнера – компанії Microsoft: «Empower Every Person on the Planet to Achieve More”

Наталя Онищук
Співзасновниця та СЕО компанії SMART business

Додаткова інформація

Компанія SMART business спеціалізується на впровадженні, локалізації та розвитку ERP і CRM систем на платформі Microsoft Dynamics 365, а також на розробці рішень із застосуванням технологій аналізу даних та штучного інтелекту. Для вирішення бізнес-задач використовуємо хмарні продукти: Microsoft Azure, Microsoft Power BI, Microsoft Office 365, Yammer, Teams, Project, Flow, SharePoint.

Будучи золотим партнером Microsoft і експертом з розвитку цифрової культури бізнесу, SMART business сприяє діджитал-трансформації компаній різних розмірів, галузей і секторів в більш ніж 60 країнах по всьому світу.

Більш детальну інформацію про рішення та послуги SMART business можна отримати за телефоном +38 (044) 585-35-50 або залишити ваш запит тут.

mail